VIDEO/ Hungari-Zvicër, zvicerianët shënojnë supergol, pjesa e parë mbyllet në avantazh të dyfishtë për kombëtaren e Xhakës

3 months ago 28

Zvicra e Xhakes ka dominuar ndeshjen me hungarine, duke mbyllur pjesen e pare me rezultatin 2-0.

Goli i pare u shenua ne min uten e ’13 nga Duah, ndersa avantazhin e dyfishte per te shkuar te qete ne dhomat e zhveshjes ia dha Acbisher ne minuten e 45.

HUNGARI 0-2 ZVICËR

13′ Duah, 45′ Aebisher

NGJARJET KRYESORE

45′ GOOOL ZVICËR 0-2/ Aebisher shënon të dytin për kombëtaren e tij. (VIDEO)

40′ Orban gjuan me kokë drejt drejt mesit të rrjetës, por Zomer bën një pritje të rehatshme. (VIDEO)

37′ Vidmer e dërgon topin në zonën e penalltisë, por njëri nga mbrojtësit e Hungarisë është vigjilent dhe largon rrezikun.

20′ Vargas lëshon një gjuajtje të jashtëzakonshme drejt mesit të portës, por portieri bën një pritje të mirë. (VIDEO)

13′ GOOOL ZVICËR 0-1/ Duah zhbllokon shifrat dhe goli anulohet për pozicion jashtë loje, pas rishikimit në VAR, kryesori e cilëson të rregullt dhe helvetët shpërthejnë në festë. (VIDEO)

10′ Shallai krijon hapësirë dhe gjuan nga jashtë zonës, topi shkon mbi traversë. (VIDEO)