Zhbllokohet supersfida, Spanja kalon në avantazh përballë Gjermanisë

2 months ago 19

Zhbllokohet “finalja e parakohshme”, Spanja kalon në avantazh përballë Gjermanisë. Në minutën e 52 Jamal nga e djathta gjeti hapësirën për pasimin tek Olmo, i cili gjuajti dhe mposhti portierin Nojer. Spanja dhe Gjermania po luajnë këtë të premte nga ora 18:00 për fazën çerekfinale të Euro 2024. E ashtëquajtur si finalja e parakohshme, skuadra […]

Zhbllokohet “finalja e parakohshme”, Spanja kalon në avantazh përballë Gjermanisë.

Në minutën e 52 Jamal nga e djathta gjeti hapësirën për pasimin tek Olmo, i cili gjuajti dhe mposhti portierin Nojer.

Spanja dhe Gjermania po luajnë këtë të premte nga ora 18:00 për fazën çerekfinale të Euro 2024. E ashtëquajtur si finalja e parakohshme, skuadra që kalon më tej shihet si e favorizuar për të ngritur më 14 korrik trofeun.

Kjo është ndeshja e 27-të mes tyre në histori, me raportet që janë në balancë. Nëntë fitore ka Gjermania, tetë Spanja dhe nëntë duele kanë dalë barazim./S.E