EURO 2024/ Gjermanët i shënojnë tre herë Skocisë në pjesën e parë, Neuer në fushë si spektator

3 months ago 7

Është mbyllur me rezultatin 3-0 pjesa e parë e sfidës hapëse të kampionatit europian, ajo mes Gjermanisë dhe Skocisë.

Një dominim total i Gjermanisë, e cila ka shënuar jo vetëm dy gola, por nuk en ka lënë Skocinë të bëjë asnjë gjuajtje në poprtën e mbrojtur nga Manues Neuer.

Goli i parë erdhi pas një askioni model nga ana e panzerave, një top i nisur nga mesi i fushës nga “artisti’ Toni Kros, i cili ka gjetur në krahun e djtahtë Joshua Kimich, i cili ka pasuar saktë brenda zonës, dhe më pas Florian Virtz ka dërguar topin në krahun e djahtë të portierit Skocez, shtyll dhe gol.

FLORIAN WIRTZ SCORES THE FIRST GOAL OF EURO 2024!

pic.twitter.com/ddqADq9Cek

— Janty (@CFC_Janty) June 14, 2024

“Allianz Arena” ka shpërhyer në festë në mintën e nëntë, por ende pa mbaruar gëzimi i golit të parë, vjen dhe i dytë, këtë herë protagosnit ka qenë ylli i Bayern Munchen, i cili ka shënuar edhe golin e dytë.

Pas një pase të marrë nga Kai Havertz, Musiala ka bërë një lëvizje mjaft të bukur në zonë, duke shënuar edhe golin e dytë.