Franca “i falet” autogolit, pjesa e parë mbyllet me avantazhin e “gjelave”

1 month ago 15
Reklamë

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Francës dhe Austrisë.

“Gjelat” kaluan në avantazh me anë të një autogoli të Ëober në minutën e 38-të.

Austriakët patën 2 raste në krahasim me 6 të francezëve. Ndërkohë, francezët dominuan edhe në kontrollin e topit me 52%.

Ndeshja është e vlefshme për grupin D, në krye të të cilit është Holanda pas fitores 1-0 me Poloninë. /vizionplus.tv

Read Entire Article