Grupi i Bardhit dhe Berishës bashkohen në selinë e PD, ja deputetët që mungonin

1 week ago 12

Mbështetësit e Gazment Bardhit dhe përkrahësit e ish-kryeministrit Sali Berisha janë bashkuar sot për herë të parë në një mbledhje të grupit parlamentar brenda selisë së Partisë Demokratike.

Pas gati dy vjetësh qëkur selia u rimor nga Rithemelimi dhe ku mbështetësit e Bardhit mblidheshin në kryesinë e Kuvendit apo salla të hoteleve të Tiranës, sot është zyrtarizuar bashkimi mes tyre, duke bërë bashkë më shumë se 40 deputetë.

Burime të Top Channel i thanë gazetares Elda Menga se tre deputetë nuk kanë marrë pjesë në këtë mbledhje të sotme.

Ish-nënkryetarja e Partisë, Jorida Tabaku, që nuk i është bashkuar më parë as mbledhjeve të dy grupimeve në sallën e kryesisë së Kuvvendit, ka munguar edhe gjatë mbledhjes së sotme për arsye shëndetësore

Kanë munguar gjithashtu Sajmir Korreshi që ndodhet në Francë dhe Dashnor Sula, i cili ndodhet në Itali.

Deputetët që mungonin

Jorida Tabaku

Ferdinand Xhaferaj

Ilda Dhori

Emilja Koliqi

Kastriot Piroli

Edmond Spaho

Flamur Hoxha

Top Channel

Read Entire Article