VIDEO/ Gjesti i pahijshëm i tifozëve rumunë, këndojnë në kor emrin e Putinit gjatë ndeshjes me Ukrainën

1 month ago 17
Reklamë

Triumfi i Rumanisë ndaj Ukrainës në ndeshjen e parë të Grupit 5 të Euro 2024 u la në hije nga sjellja e papranueshme e tifozëve në ndeshjen e parë në Mynih.

Në veçanti, ata e shprehën emocionin e tyre në një mënyrë shumë të keqe duke bërtitur në mënyrë sfiduese emrin e Vladimir Putin tifozëve ukrainas të cilët përballen me luftën që kur Rusia nisi pushtimin ndaj vendit të tyre.

Lexo edhe :

Related Posts

🇺🇦🇷🇴 Romanian fans chanted “Putin!” During the Euro 2024 match against Ukraine.

The Ukrainian team lost to the Romanian team with a score of 0:3.

Ufff pic.twitter.com/vrk5yfMta9

— Lord Bebo (@MyLordBebo) June 17, 2024

Skuadra ukrainase humbi nga skuadra rumune me rezultat 0:3.

Sikur të mos mjaftonte kjo, miqtë e Rumanisë provokuan në një mënyrë tjetër, pasi kishin të varur flamurin e të ashtuquajturës DPR (Republika Popullore e Donetskut), një shtet i diskutueshëm i shpallur nga ushtria ruse dhe që përfshin territore ukrainase.

🇷🇴🇺🇦 Romanians also put out the Donetsk People’s Republic flag out. https://t.co/ttYrqNIJMD pic.twitter.com/E0xDsUgB0T

— Lord Bebo (@MyLordBebo) June 17, 2024

Read Entire Article